Перевірка дисертації на унікальність та плагіат

1 836
Время чтения: 5 минуты

Зміст

Унікальність – одна з ключових вимог до дисертації. Цьому є пояснення. У всьому науковому світі посилилася боротьба із плагіатом. На перше місце ставиться захист інтелектуальної власності та авторського права.

Для науки та розвитку суспільства важливі свіжі, практично значущі напрацювання, а чи не нескінченне переписування одного, колись успішно написаного дослідження. Незважаючи на широкі інформаційні можливості перевірки системами Антиплагіату, питання залишається актуальним, а спроби обійти алгоритми удосконалюються.

 

Що таке перевірка на Антиплагіат?

 

Антиплагіат – це сканування тексту на наявність неунікальних фрагментів, парафраз, надмірних запозичень, копіпаста іншої роботи. Дослідження проходить глибокий аналіз для підтвердження, що робота – авторська та унікальна. Плагіат має різноманітні варіації. Як не дивно, навіть у наш час є мудреці, які не соромляться просто скористатися опцією Ctrl C – Ctrl V. Тобто просто функцією «скопіювати-вставити». На що розрахунок? Не зрозуміло. Звичайно, будь-яка перевірка на Антиплагіат це виявляє в одну мить.

 

Що ще має включає перевірка?

 • Встановлення парафраз – перефразування чужих робіт без внесення власних думок. За типом банального викладу.
 • Виявлення поверхневого рерайту.
 • Виявлення копіпаста, синонімайзу, заміни символів кирилиці на латиницю.
 • Встановлення збігів за словами та фразами у відсотковому співвідношенні.

Перевірка на Антиплагіат передбачає комплексний аналіз тексту. Мета – переконатися, що дослідження – авторське, відповідає високим критеріям та стандартам дисертації, не є плагіатом, у тому числі самоплагіатом.

 

ТОП-4 популярних безкоштовних сервісів для перевірки унікальності дисертації

 

PlagiarismCheck.org

PlagiarismCheck.org – це онлайн-сервіс, який надає інструменти для виявлення плагіату та перевірки оригінальності текстових матеріалів. З його допомогою користувачі можуть аналізувати тексти на наявність скопійованих або перероблених ділянок з інших джерел. Сервіс активно використовується в освітніх закладах, наукових організаціях, видавництвах, а також в різних сферах, де важливо забезпечити цілісність та оригінальність текстів.

Основні характеристики та функції PlagiarismCheck.org:

 1. Обширна база даних: Сервіс має велику базу даних, що включає в себе інтернет-сторінки, наукові публікації, академічні роботи та інші джерела, які використовуються для порівняння тексту на оригінальність.
 2. Аналіз тексту: Користувачі можуть завантажувати свої текстові документи для перевірки. Система порівнює введений текст з матеріалами з бази даних, виявляючи схожі фрагменти та вказуючи на можливі випадки плагіату.
 3. Звіти про плагіат: Після завершення аналізу PlagiarismCheck.org надає докладні звіти про знайдені співпадіння. Звіти можуть включати посилання на джерела, з яких було взято контент, що полегшує перевірку та підтвердження порушень.
 4. Інструменти для управління плагіатом: Сервіс також надає засоби для управління плагіатом, дозволяючи авторам вносити зміни до тексту або посилатися на джерела, щоб усунути можливі порушення.
 5. Різноманітні користувачі: PlagiarismCheck.org корисний для студентів, викладачів, дослідників, авторів контенту, редакторів та інших професіоналів, чия робота пов’язана з написанням та перевіркою текстів.
 6. Конфіденційність: Сервіс зазвичай приділяє увагу питанням конфіденційності даних користувачів, гарантуючи, що завантажені тексти не будуть розкриті третім особам.

Важливо відзначити, що PlagiarismCheck.org, подібно до інших аналогічних інструментів, має свої обмеження. Автоматичні системи виявлення плагіату іноді можуть давати помилкові відгуки або не розпізнавати специфічні види порушень. Тому завжди рекомендується додатково аналізувати результати та, за необхідності, проводити додаткові перевірки.

 

Duplichecker

Duplichecker – це онлайн-інструмент для перевірки плагіату та оригінальності текстових матеріалів. Цей інструмент надає можливість користувачам завантажувати текстові документи або вставляти текст безпосередньо в інтерфейс для аналізу та виявлення можливих співпадінь з іншими джерелами.

Основні характеристики та функції Duplichecker:

 1. Перевірка на плагіат: Duplichecker порівнює завантажений або введений текст з різними джерелами, такими як веб-сторінки, наукові статті та інші тексти у їх базі даних. Він виявляє схожі фрагменти та надає звіт про ступінь підозрілих співпадінь.
 2. Онлайн-інтерфейс: Сервіс надає зручний веб-інтерфейс, що дозволяє користувачам перевіряти тексти без необхідності встановлення додаткового програмного забезпечення.
 3. База даних: Duplichecker має свою базу даних, що включає різноманітні джерела, так що користувачі можуть бути впевнені, що текст буде порівнюватись з обширним набором матеріалів.
 4. Додаткові інструменти: Окрім перевірки на плагіат, Duplichecker також може надавати інструменти для перевірки граматики та правопису, а також конвертери форматів файлів.
 5. Безкоштовні та платні варіанти: Сервіс пропонує як безкоштовні, так і платні версії. В безкоштовній версії є обмеження за кількістю перевірок та обсягом тексту, які можна аналізувати, тоді як платні плани зазвичай надають більший доступ до функцій.
 6. Обмеження: Як і всі інструменти для перевірки плагіату, Duplichecker також має свої обмеження, і його результати можуть вимагати додаткової перевірки та інтерпретації, особливо для складних текстів або специфічних випадків.

Duplichecker – це один із багатьох подібних інструментів, які призначені для допомоги в підтримці оригінальності текстів та запобіганні плагіату. При використанні будь-якого такого інструменту важливо адекватно оцінювати результати та доповнювати їх додатковими методами перевірки, особливо в освітніх та наукових сферах.

 

Unicheck (Turnitin)

Unicheck, який зараз називається Turnitin, є одним з найбільш відомих та широко використовуваних онлайн-сервісів для перевірки оригінальності текстів та виявлення плагіату. Turnitin широко використовується в освітніх установах, вишах, коледжах та інших місцях, де важливо забезпечити чесність та цілісність академічних і наукових текстів.

Основні характеристики та функції Turnitin (Unicheck):

 1. Обширна база даних: Turnitin має обширну базу даних, яка включає в себе мільйони академічних статей, наукових досліджень, есе та інших текстових матеріалів. Це дозволяє сервісу виявляти схожі ділянки тексту та порівнювати їх з багатьма джерелами.
 2. Підтримка різних типів контенту: Turnitin здатний аналізувати різноманітні формати документів, включаючи текстові документи, PDF-файли, презентації та навіть вихідний код.
 3. Порівняння з локальними джерелами: Додатково до глобальної бази даних, Turnitin також може порівнювати завантажені документи з іншими матеріалами, завантаженими в ту саму систему, що допомагає виявити плагіат всередині організації.
 4. Звіти про плагіат: Turnitin надає докладні звіти про подібність, які включають виділені фрагменти тексту, знайдені джерела та оцінку ступеня оригінальності тексту.
 5. Інтеграція з освітніми платформами: Багато навчальних платформ та систем управління навчанням інтегрують Turnitin для автоматичної перевірки плагіату всередині середовища навчання.
 6. Зворотний зв’язок для студентів: Окрім виявлення плагіату, Turnitin також може надавати зворотний зв’язок студентам щодо покращення якості та оригінальності їх робіт.
 7. Конфіденційність даних: Turnitin дотримується високих стандартів конфіденційності даних і, як правило, використовується відповідно до політик і правил навчальних закладів.

Ефективність Turnitin (Unicheck) у виявленні плагіату зробила його ключовим інструментом в галузі освіти та наукових досліджень. Проте важливо розуміти, що інструменти автоматичної перевірки на плагіат можуть давати помилкові срабатування і вимагають критичної оцінки результатів.

 

Advego

Біржа контенту Адвего пропонує безкоштовний сервіс для перевірки тексту, який може працювати на стаціонарній програмі без підключення до інтернету. Програма дозволяє встановити неякісний рерайт, дублікати, запозичення, самоплагіат. Система виявляє тексти після обробки програми синонімайзерами.

Особливості:

 • допустимий обсяг завантаження тексту за один раз – 95 000 символів;
 • передбачено захист від сервісів «обходу антиплагіату»;
 • потрібно вводити капчі під час перевірки;
 • показується плагіат у наукових працях, дипломах, дисертаціях;
 • передбачено кілька варіантів мов на вибір, включаючи російську, українську, англійську та іспанську мову.

Паралельно доступна перевірка тексту за параметрами SEO, у тому числі визначення частотності слів, щільності ключових слів, кількості стоп-слів, виявлення академічної та класичної нудотності тексту, перевірка орфографічних та пунктуаційних помилок.

 

Як перевіряє дисертацію ВАК та дисертаційна рада?

 

Науковий керівник та голова спеціалізованої вченої ради несуть персональну відповідальність, якщо допустять до захисту дисертацію з відвертими ознаками порушення академічної доброчесності. Мається на увазі плагіат, самоплагіат, фальсифікація, обман. Головною програмою перевірки науково-дослідних робіт є сервіс Антиплагіат.ВНЗ. Він зосередив кілька мільйонів готових та вже захищених/зданих матеріалів, тому з максимальною точністю дозволяє виявити ознаки запозичення, копіювання, поверхневого рерайту.

 

Доступ до сервісу мають юридичні особи – установи вищої освіти і, відповідно, викладачі, які в них працюють і ведуть кураторство здобувача. У рядових фізичних осіб доступу до такої системи немає, тому приватному порядку робота перевіряється усіма зазначеними вище сервісах. Проте на сьогоднішній день Антиплагіат. ВНЗ вважається безальтернативним.

 

ТОП 10 порад для підвищення оригінальності дисертації

 

 1. Написання дисертації з нуля, а не переробка чужого дослідження. У мережі «гуляють» роботи, багаторазово переписані кількома поколіннями. Чим популярніше джерело, тим вищі ризики не оригінальності.
 2. Перевірка тексту на спамленість, академічну нудоту.
 3. Усунення слів зі списку спаму, зменшення нудоти та водності тексту дозволить прочистити матеріал та підвищить його унікальність.
 4. Обов’язкове оформлення посилань на будь-який текстовий фрагмент обсягом від одного речення та більше, відтворений у тексті наукової роботи без змін або з невеликими змінами.
 5. Перевірка на тавтологію, повторення дат, власних назв, фактів.
 6. Уникнення повторення спеціальних термінів, використання займенників та альтернативних назв. Якщо в абзаці вже було сформульовано, наприклад, «банкрутство фізичної особи», не слід часто використовувати такий оборот. Варіант заміни – визнання фінансової неспроможності.
 7. Уникнення дублювання нормативно-правових актів.
 8. Максимальне використання іноземних джерел, у тому числі зарубіжних публікацій у авторитетних виданнях. Запозичення іноземного контенту проводяться рідше, отже він більш унікальний.
 9. Опрацювання великої кількості різноманітної літератури на тему, оцінка питання з безлічі ракурсів. Що більше джерел думок, то вище шанси, що підсумковий текст буде оригінальним.
 10. Авторське виконання, викладення власних висновків та формулювань, включення аналітики, самостійне формулювання висновків.

Делегування обов’язків професіоналам – головна порада. Компанія «Аспірантура» підготує на замовлення дисертації на здобуття ступеня доктора філософії або доктора наук, які відповідають вимогам унікальності та повністю виключають плагіат.

Залишились питання?

  Поле позначене як * - обов'язкове для заповнення.

  Залиште ваш відгук

  76 + 5 =